I.D.C. Holding, a.s.

Historie

Počátek tovární výroby trvanlivého pečiva v Seredi je datován od roku 1953, kdy byl založen národní podnik Slovenské pečivárne. Výrobní závody byly tehdy kromě Seredi také v Holíči, Piešťanoch, Ružomberku, Liptovském Hrádku a Teranoch. Po výstavbě nového moderního výrobního závodu v Seredi v roce 1966 byla výroba postupně soustředěna pouze do tří závodů – Pečivárne Sereď se specializací na oplatky, Holíč se specializací na perníky a trubičky a Liptovský Hrádok se zaměřením na sušenky. V roce 1969 byl potom národní podnik přejmenován na Pečivárne Sereď.

V devadesátých letech byl národní podnik Pečivárne Sereď zprivatizován a výrobní závody Pečivárne Sereď a Pečivárne Holíč se staly součástí společnosti I.D.C. Holding ještě spolu s výrobním závodem Figaro Trnava se specializací na výrobu cukrovinek. V současné době je již výroba z Holíče přesunuta do Seredě.

Společnost I.D.C. Praha, a.s. byla založena roku 1993 jako společnost s ručením omezeným. V lednu 1999 se I.D.C. Praha, s.r.o. transformovala na akciovou společnost se záměrem budovat silnou, zdravou a stabilní společnost představující solidního a spolehlivého partnera s obchodně marketingovým pohledem na potřeby a požadavky zákazníka. I.D.C. Praha, a.s. je dceřinnou společností I.D.C. Holding, a.s. se sídlem v Bratislavě ve Slovenské republice. I.D.C. Holding, a.s. zastřešuje výrobní závody Pečivárně Sereď (výroba trvanlivého pečiva) a Figaro Trnava (výroba cukrovinek). I.D.C. Holding, a.s. je díky tradici a oblíbeným kvalitním výrobkům jedničkou na domácím trhu.

V období Československa byly všechny výrobní závody státním majetkem. Po rozdělení republiky na Českou a Slovenskou se některé produkty dále vyráběly zvlášť v ČR a SR. Z historického hlediska má jak český tak slovenský výrobce právo na užívání značek Tatranky a Horalky.

 


Současnost

Společnost I.D.C. Praha, a.s. je výhradním dovozcem trvanlivého pečiva a cukrovinek v České republice. V trvanlivém pečivu nabízí pestrý sortiment oplatek, sušenek a piškotů značky SEDITA, která je stabilní dvojkou na trhu v tomto potravinovém segmentu. Zároveň pod značkou ELA nabízí sortiment trvanlivého pečiva určený pro diabetiky. V cukrovinkách je dovoz zastoupen značkami Figaro (tradiční tvrdé bonbóny, karamely a sezónní čokoládové cukrovinky), Bombi (želé, karamely a lízátka) a Verbena (bylinkové furé).